Tantra, iidne India uskumussüsteem koos seda toetavate praktikatega, on ligikaudu 5000 aastat vana.
Tantristliku käsitluse järgi on võimalik muuta kogu Elu spirituaalseks praktikaks, veelgi enam – tantra ühendab spirituaalsuse ja seksuaalsuse. Tantra vaatab maailma läbi energia ja vibratsiooni tasandi, olles elufilosoofia, mis seksuaalenergiat rakendades laiendab teadlikkust ning loob ekstaasikogemuse.
Tantra kirjeldab Universumit, kui energiate võrgustikku, kus kõik on vastastikuses seoses. Sinu teod ja kõik, millest Sa ümbritsetud oled: keskkond, toit, mida Sa sööd, Sinu sõbrad, perekond, mõtted, emotsioonid, päike, kuu ja lõpuks kogu Universum mõjutavad Sind igapäevaselt. Paljud inimesed ei ole teadlikud nendest jõududest, mis ometi väga oluliselt mõjutavad meie elu. Tantra pakub võimalust saada teadlikuks Universumi toimimisest ja universaalsetest “loodusseadustest” ning seeläbi on kõigil võimalik oma elukvaliteeti igal tasandil parandada.
Tantra on mittedualistlik, ta ei jaga maailma vastasteks – heaks ja halvaks. Püüeldakse selle poole, et võtta kõike elus toimuvat täieliku aksepteerimisega kui kogemust, mida inimesena läbi elada ja mille läbi areneda. Eesmärgiks elada armastuses, harmoonias, aktsepteerimises ja täielikus kohalolus.
Tantra põhieesmärk on viia meid rahuloluni ehk ärkvelolekuni ning iga hetke nautimiseni ja seda mitte ainult seksuaalelus.
Tantristlik filosoofia sobib oma paindlikkuse tõttu kõigile, see ei eelda midagi üliinimlikku, vaid alustab siitsamast, kust me oleme – meie kehast – täpselt sellisena nagu see meile antud on ning sellelt tasemelt, mis igaühele sobib. Inimkeha käsitleb tantra kui templit, mida kohelda austuse, hoole ja armastusega, et see saaks meid parimal võimalikul viisil nö teenida.
Tantrat õpetatakse laias laastus kahel tasandil:
Esimene tase on sügavamatele ning pühendunud praktiseerijatele ehk neile, kellel on tõsine siht spirituaalselt areneda. Tantrat kutsutakse isegi valgustumise kiirteeks, sest öeldakse, et tantristliku praktikaga jõuab väga kiiresti samasse kohta kui näiteks 10-20-aastase mediteerimisega.
Teine ning lihtsam tase, mida kutsutakse ka neo-tantraks, seab eesmärgiks tuua inimese ellu rohkem armastust ning naudinguid, tervendada emotsioonaalset ja füüsilist keha, parandada kõikvõimalikke suhteid ning maksimaalselt realiseerida oma isiklik potentsiaal selles maapealses elus.
Minu kokkupuude tantraga sai alguse ühelt sissejuhatavalt tantramassaažiõhtult, mille sisuks oli puudutamise õpetamine. Läksin kohale ilma igasuguste ootusteta ja eelteadmisteta. See kogemus, mille osaliseks sain, ei jätnud aga enam muud võimalust kui teemasse süvitsi sisse minna. Seisund, mida kogesin, oli enneolematu ning erinev minu kõikidest varsematest teadmistest ja ülimalt praktilistest, “oma silm on kuningas” stiilis veendumustest.
Täna saan öelda, et see õhtu kujunes minu jaoks elumuutvaks, olles väravaks teekonnale, mis viis mind kokku oma sügavama olemusega – õpetades kohalolu, rahu, teadlikkust, õnneseisundit, armastust ja aktsepteerimist. Usaldades oma sisetunnet ja tasapisi lahti rulluvat teerada sai minust üsna peatselt tantramassaaži terapeut. Ja rännak jätkub!
Tantrat seostatakse valdavalt seksiga, nn idamaise kamasutraga. See pole otseselt ei õige ega vale. Ühelt poolt on tantra lai õpetus, mis hõlmab kogu universumi eksisteerimist ja nähtava maailma kõrval ka silmaga nähtamatuid vibratsioone ning energiaid. Teiselt poolt õpetab tantra seda, kuidas inimese/Universumi energiad töötavad, kuidas neid oma elu loomiseks kasutada ning sealjuures ei jää kõrvale ka seksuaalenergia kui üks võimsamaid energiate seas – olles neist ainus, mis on suuteline looma Elu. Pigem saab öelda nii, et tantra on filosoofia, mis ei tauni seksuaalsust ja seksi, vaid kaasab need võrdväärsena muude praktikatega (meditatsioon, jooga, hingamistehnikad, puhastustehnikad jne).
“Energia, mis rõhutab seksi, on energia, mis toonitab elu: see ongi elu!” (Neale Donald Walsch).
Et enamik inimeste hoiakud seksi suhtes on kujunenud ihade ja soovide allasurumise, piirangute, tabude ja häbitunde taustal, siis on ka nende eluenergia vaba voolamine takistatud. Blokeeritud eluenergia väljendub kehas läbi erinevate emotsionaalsete ja füüsiliste häirete ning haiguste. Minu poolt pakutavad teraapiad tegelevadki eelkõige kinnijäänud energiate ja blokeeringute vabastamisega, et elujõud saaks vabas voolata. Viin läbi peamiselt tantramassaaži seansse, kuid sinna kõrvale on aja jooksul tekkinud ka muud eluenergiat aktiveerivad teraapiad.
Kuidas tantramassaaži abil end tervendada saab, loe palun siit.
Tantrakursuste ja -sündmuste kohta saad lisainfot Tantratants kogukonna lehelt www.tantratants.ee