Tantramassaaž

Tantramassaaž ja selle eesmärgid

Massaaži hinnakirja leiad SIIT

Tänapäevases läänemaailma ühiskonnas on paljudel inimestel erinevaid seksuaalseid blokeeringuid või muid seksuaalsusega seotud probleeme. Kõik, kuid eriti naised, võivad kanda mitmesuguseid pingeid intiimpiirkonnas, samuti väärkohtlemise või emotsionaalse sulgumise mõjusid, mis tulenevad lapsepõlvest, elu jooksul kuhjunud pereprobleemidest, lahutusest, armastuse kontseptsiooniga seotud vääritimõistmistsest, intiimsuse ning puudutuse vähesusest paarisuhtes, ühiskondlikest raamidest, igapäevaelu raskustest jne.

Tantramassaaž on üks massaažiliike ning samas ka teraapiavorm, mille mõju on sügavalt lõõgastav ja transformeeriv. Selle kaudu õpivad nii mehed kui naised vabastama kõike, mis hoiab neid tagasi täielikust eneseväljendusest igal tasandil. Võttes omaks oma loomupärased soovid, õppides armastama oma keha (ja kõiki selle osi) ning sisemist ilu ja harmooniat, nõustudes julgelt otsa vaatama sisemistele takistustele omaenda õndsuse ees ja lubades endal usaldada omaenda jumalikkust, võib see püha kehaline töö tuua ellu imesid.

Tantramassaaži on palju mõjutanud India pika eluea teadus ajurveda – neil mõlemal on ühised juured. Tantra traditsiooni kohaselt peetakse inimkeha templiks ning usutakse, et õige lähenemine kehale võib muuta inimese energeetikat. 

Tantramassaaž kombineerib seksuaalset energiat traditsioonilise massaažitehnikaga. Sensuaalseid puudutusi saab kasutada selleks, et vabastada keha uinunud olekus energiat ja seeläbi terveneda nii emotsionaalsel kui füüsilisel tasandil, samuti jõuda teadvuse kõrgemasse seisundisse. Täielikus kohalolus teostatud puudutuste mõju on kauakestev, aktiveerides kogu kehas meie ühe võimsama – seksuaalenergia.
Tantramassaaži võtmemõiste on energia – toimetatakse seksuaal- ehk elu- ehk loomisenergiaga, mis asub meie teises ehk Sakraaltšakras. Ideeks on keha seitsme energiakeskuse (tšakrate) äratamine. Need energiakeskused paiknevad piki selga ja massaaž aitab vabaneda energial, mis on neisse pidurdunud. Tantramassaaži seansid aitavad järk-järgult äratada stada keha energiasüsteemi, tšakraid ja meridiaane. See lubab kinni jäänud energial levida ja voolata laiali üle kogu keha, alustades seljast ja kandudes kõigisse teistesse kehaosadesse. 

Nagu igasugust massaaži, saab ka tantramassaaži kasutada keha lõdvestamiseks, kuid teraapia toime avaldub siiski väga mitmel tasandil: seksuaalsel, füüsilisel ja emotsionaalsel.

  • Üks tantramassaaži oluline eelis on selle võime vabastada kehast seksuaalseid ja energeetilisi blokeeringuid: meestel enneaegne ejakulatsioon ja erektsiooni puudumine, naistel iha puudumine, anorgasmia, tundlikkuse puudumine, valulikkus seksimisel ja vaginism. Võib esineda ka teisi blokeeringuid, mis on varjatumad: näiteks huvi puudumine seksi vastu võib olla tingitud sellistest emotsionaalsetest haavadest nagu vägistamine, seksuaalne kuritarvitamine või füüsiliste/emotsionaalsete piiride lõhkumine. Blokeeringud võivad väljenduda meestel ja naistel erinevalt ning võivad olla põhjustatud ka seksuaalsest asjatundmatusest või eelarvamustest, mis tulenevad haridusest, religioonist või sotsiaalsest situatsioonist. Seksuaalenergia blokeerumise põhjusi ja viise, kuidas see avaldub, on väga arvukalt.
  • Füüsiline efekt: immuunsüsteemi tugevdamine, valude (selja-, kaela-, pea-) leevendamine, lihaspingete vabastamine.
  • Emotsionaalne toime: lisaks füüsiliste pingete kõrvaldamisele kasutatakse tantramassaaži ka emotsionaalse valu vähendamiseks. Võid peale seanssi tunda tunda vähem süütunnet või vähem hirmu. Võib toimuda ka allasurutud emotsioonide vabanemine, subjektiivse õnnetunde ja rahulolu kasv, selgus oma elu erinevate aspektide osas jmt.

Kuna seksuaalenergia on keha peamine energia, siis selle võimsa energia vabastamine toimib kui meditsiiniline eliksiir haigustest tervenemisel – see loob pühitsetud tervenemisprotsessi, suurendab heaolu, toob kirge, armastust, õndsust ja teisi teadvuse kõrgemaid seisundeid. Järgnevad noorenemine ja transformatsioon Sinu elus ja suhetes. Kui tantramassaaži teha teadlikult, käivitades elujõu energia kehas, annab see võimaluse väga sügavaks tervistumiseks. On võimalik jõuda teadvuse avardatud seisundisse, kus valitsevad sügav rahu ja lõõgastumine. Massaaž avardab sensitiivsust füüsilisel ja spirituaalsel tasemel, suurendab meelelisust, enesekindlust ja eneseusaldust, vähendab oluliselt stressi ilminguid ja aeglustab vananemisprotsesse. Tulemusena võib tunda, et mõtete müra peas vaibub ja mõtted on selgemad. Tunned igapäevaselt endas rohkem jõudu ja positiivset energiat ning suudad oma elu igat hetke rohkem nautida.

Tantramassaaž annab loa tunda naudingut ilma häbita. Sina oled täiuslik ja mis iganes Sinuga ka toimub, see on teretulnud, olgu see siis emotsionaalne vabanemine, sügav lõõgastumine või suurepärane nauding Sinu kehas. Keha kõiki osi masseeritakse ja koheldakse aupaklikult ainult ühesuunaliselt (terapeudilt kliendile), nii et sa saad õppida vastu võtma midagi täiuslikku.

Tantramassaaži seansid ei ole kunagi täpselt samasugused, erinevused sõltuvad kliendi blokeeringute ulatusest, tema valmisolekust ja avatusest, usaldusest terapeudi vastu jm teguritest. Ka iga päev ja iga inimese reaktsioon on erinev – see, mis Sinuga konkeetse seansi jooksul juhtub ei ole alati sarnane teiste inimeste kogemustega või Sinu eelmise seansiga.
Ei ole olemas eesmärki, milleni jõuda ja ei ole olemas õiget viisi, kuidas end tunda. Tervenemine läbi tantramassaaži – see on teekond, millele klient asub, mitte protseduur, mida tantramassaži terapeut teostab.

Tantramassaaži terapeudi kõrgeim soov on anda isik tagasi iseendale, kuid igaühe seksuaalne avanemine sõltub suuresti temast endast. Enamus inimesi avaneb 2-3 seansiga, aga võib ka olla, et tuleb käia rohkem kordi.

Share