Lugemist

Minu kokkupuude tantraga sai alguse ühelt sissejuhatavalt tantramassaažiõhtult, mille sisuks oli puudutamise õpetamine. Läksin kohale ilma igasuguste ootusteta ja eelteadmisteta. See kogemus, mille osaliseks sain, ei jätnud aga enam muud võimalust kui teemasse süvitsi sisse minna. Seisund, mida kogesin, oli enneolematu ning erinev minu kõikidest varsematest teadmistest ja ülimalt praktilistest, “oma silm on kuningas” stiilis veendumustest.

Täna saan öelda, et see õhtu kujunes minu jaoks elumuutvaks, olles väravaks teekonnale, mis viis mind kokku oma sügavama olemusega – õpetades kohalolu, rahu, teadlikkust, õnneseisundit, armastust ja aktsepteerimist.  Usaldades oma sisetunnet ja tasapisi lahti rulluvat teerada sai minust üsna peatselt tantramassaaži terapeut. Ja rännak jätkub!

Tantrat seostatakse valdavalt seksiga, nn idamaise kamasutraga. See pole otseselt ei õige ega vale. Ühelt poolt on tantra lai õpetus, mis hõlmab kogu universumi eksisteerimist ja nähtava maailma kõrval ka silmaga nähtamatuid vibratsioone ning energiaid. Teiselt poolt õpetab tantra seda, kuidas inimese/Universumi energiad töötavad, kuidas neid oma elu loomiseks kasutada ning sealjuures ei jää kõrvale ka seksuaalenergia kui üks võimsamaid energiate seas – olles neist ainus, mis on suuteline looma Elu. Pigem saab öelda nii, et tantra on filosoofia, mis ei tauni seksuaalsust ja seksi, vaid kaasab need võrdväärsena muude praktikatega (meditatsioon, jooga, hingamistehnikad, puhastustehnikad jne).

“Energia, mis rõhutab seksi, on energia, mis toonitab elu: see ongi elu!” (Neale Donald Walsch).

Et enamik inimeste hoiakud seksi suhtes on kujunenud ihade ja soovide allasurumise, piirangute, tabude ja häbitunde taustal, siis on ka nende eluenergia vaba voolamine takistatud. Blokeeritud eluenergia väljendub kehas läbi erinevate emotsionaalsete ja füüsiliste häirete ning haiguste. Minu poolt pakutavad teraapiad tegelevadki eelkõige kinnijäänud energiate ja blokeeringute vabastamisega, et elujõud saaks vabas voolata. Viin läbi peamiselt tantramassaaži seansse, kuid sinna kõrvale on aja jooksul tekkinud ka muud eluenergiat aktiveerivad teraapiad.

Kuidas tantramassaaži abil end tervendada saab, loe palun siit.

Tantrakursuste ja -sündmuste kohta saad lisainfot Tantratants kogukonna lehelt www.tantratants.ee

Delaila OÜ toetab noorte seksuaalharidust: learn2love.org – avameelselt armastusest! 

Share