Tantra

Tantra, iidne India uskumussüsteem koos seda toetavate praktikatega, on ligikaudu 5000 aastat vana.

Tantristliku käsitluse järgi on võimalik muuta kogu Elu spirituaalseks praktikaks, veelgi enam – tantra ühendab spirituaalsuse ja seksuaalsuse. Tantra vaatab maailma läbi energia ja vibratsiooni tasandi, olles elufilosoofia, mis seksuaalenergiat rakendades laiendab teadlikkust ning loob ekstaasikogemuse.

Tantra kirjeldab Universumit, kui energiate võrgustikku, kus kõik on vastastikuses seoses. Sinu teod ja kõik, millest Sa ümbritsetud oled: keskkond, toit, mida Sa sööd, Sinu sõbrad, perekond, mõtted, emotsioonid, päike, kuu ja lõpuks kogu Universum mõjutavad Sind igapäevaselt. Paljud inimesed ei ole teadlikud nendest jõududest, mis ometi väga oluliselt mõjutavad meie elu. Tantra pakub võimalust saada teadlikuks Universumi toimimisest ja universaalsetest “loodusseadustest” ning seeläbi on kõigil võimalik oma elukvaliteeti igal tasandil parandada.

Tantra on mittedualistlik, ta ei jaga maailma vastasteks – heaks ja halvaks. Püüeldakse selle poole, et võtta kõike elus toimuvat täieliku aksepteerimisega kui kogemust, mida inimesena läbi elada ja mille läbi areneda. Eesmärgiks elada armastuses, harmoonias, aktsepteerimises ja täielikus kohalolus.

Tantra põhieesmärk on viia meid rahuloluni ehk ärkvelolekuni ning iga hetke nautimiseni ja seda mitte ainult seksuaalelus.

Tantristlik filosoofia sobib oma paindlikkuse tõttu kõigile, see ei eelda midagi üliinimlikku, vaid alustab siitsamast, kust me oleme – meie kehast – täpselt sellisena nagu see meile antud on ning sellelt tasemelt, mis igaühele sobib.  Inimkeha käsitleb tantra kui templit, mida kohelda austuse, hoole ja armastusega, et see saaks meid parimal võimalikul viisil nö teenida.

Tantrat õpetatakse laias laastus kahel tasandil:

Esimene tase on sügavamatele ning pühendunud praktiseerijatele ehk neile, kellel on tõsine siht spirituaalselt areneda. Tantrat kutsutakse isegi valgustumise kiirteeks, sest öeldakse, et tantristliku praktikaga jõuab väga kiiresti samasse kohta kui näiteks 10-20-aastase mediteerimisega.

Teine ning lihtsam tase, mida kutsutakse ka neo-tantraks, seab eesmärgiks tuua inimese ellu rohkem armastust ning naudinguid, tervendada emotsioonaalset ja füüsilist keha, parandada kõikvõimalikke suhteid ning maksimaalselt realiseerida oma isiklik potentsiaal selles maapealses elus.

Tantrakursuste ja -sündmuste kohta saad lisainfot Tantratants kogukonna lehelt www.tantratants.ee

Share