Taastav spordimassaaž

Hinnakiri

Spordimassaaž – kvaliteetsem treening – treenituse tõus – potentsiaali tõus paremateks tulemusteks.
Spordimassaaž on sporditreeningu süsteemi koostisosa ja seda rakendatakse sportlase füüsilise täiustamise eesmärgil, olles efektiivne nii võistlusteks ettevalmistamisel kui ka väsimusega võitlemisel.
Spordimassaaž kujutab endast spetsiaalsete võtete kompleksi, mis tõstavad sportlikku töövõimet, valmistavad sportlase ette kestvaks aktiivseks lihastööks ja kiirendavad taastumisprotsesse. Eriline tähelepanu on suunatud teatud grupi lihastele ja nende kinnituskohtadele, mis taluvad maksimaalset koormust antud spordialal.

Vale oleks arvata, et spordimassaaž on palju tugevam kui klassikaline massaaž. Erinevus seisneb pigem selles, mis on sportlase eesmärk ning millise spordialaga ta tegeleb. Spordimassaaž sisaldab endas ehk rohkem venitusi ning enam lihaskiudude lahti murdmist. Palju oleneb ka sellest millal spordimassaaži võetakse – enne või pärast treeningut, võistluste ajal, traumast taastumiseks või füüsise säilitamiseks. Sellest oleneb ka võtete valik, massaaži tegemiseks minev aeg ning töö kiirus.

Taastava spordimassaaži eesmärk on kiirendada sportlase füüsilist ja vaimset taastumist peale pingelist sportlikku aktiivsust.

Primaarsed mõjud:

  •  paranenud vaimne võimekus ja üldine lõdvestus.

Sekundaarsed mõjud:

  • energia suurenemine, kiirem taastumine, valu alanemine.

Seansi pikkus on 75 minutit.

NB Massaaži on soovitav tulla kas trennivabal päeval või pärast treeningut.

Loe lähemalt eri piirkondade koormusest spordiliikide kaupa siit.

Share